ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13016120
*
nr 1301 6120
Spegel
128x49 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2020
kl 19:29:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 19:58:45
1
300 kr
20/1 14:16:54
2
350 kr
20/1 15:29:31
3
450 kr
20/1 17:12:30
2
500 kr
20/1 17:13:12
2
600 kr
20/1 17:55:11
4
600 kr
20/1 17:55:11
2
600 kr (Budbetjänt)
20/1 17:55:33
4
700 kr
20/1 17:58:28
4
900 kr
20/1 19:00:02
2
800 kr
20/1 19:00:02
4
900 kr (Budbetjänt)
20/1 19:01:32
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1301 6120
Spegel
128x49 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/1 19:58:45 | 1 | 300 kr |
20/1 14:16:54 | 2 | 350 kr |
20/1 15:29:31 | 3 | 450 kr |
20/1 17:12:30 | 2 | 500 kr |
20/1 17:13:12 | 2 | 600 kr |
20/1 17:55:11 | 4 | 600 kr |
20/1 17:55:11 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
20/1 17:55:33 | 4 | 700 kr |
20/1 17:58:28 | 4 | 900 kr |
20/1 19:00:02 | 2 | 800 kr |
20/1 19:00:02 | 4 | 900 kr (Budbetjänt) |
20/1 19:01:32 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02